Jak dbać o kurtkę ze skóry?

Impregnacja ramoneski

Skórzane ubrania to z pewnością zakup na lata. Wynika to z trwałości, jaką cechuje się naturalna skóra, ale także z uniwersalności fasonów skórzanych kurtek. Za przykład można wymienić tutaj skórzane płaszcze, które od wielu lat przewijają się przez karty modowej historii. Nie da się zresztą odmówić im stylu i elegancji. Wiele osób obawia się jednak zakupu kurtki, ponieważ nie zdają sobie sprawy z tego, że skóra naturalna wymaga właściwej pielęgnacji. Przedstawiamy więc kilka rad, w jaki sposób dbać o skórę.

Po pierwsze, przy zakupie należy dowiedzieć się, najlepiej pytając sprzedawcę, jaki rodzaj skóry został użyty do uszycia konkretnego modelu, który zamierzamy zakupić. Rodzajów skóry może być kilka. Zwykle używa się skóry jagnięcej lub baraniej, które są niezwykle wytrzymałe i miękkie w dotyku. Sprzedawca powinien nas także poinformować o sposobach pielęgnacji tego konkretnego rodzaju skóry. Inaczej pielęgnuje się skóry gładkie a inaczej matowe, inaczej zachowuje się nubuk, a inaczej skóra licowa. Konserwacja danego materiału także powinna być zatem inna. Do każdego z jej rodzajów możemy dobrać inne w działaniu środki, przeznaczone do danego gatunku skóry. Jeśli kupujesz kurtkę w sklepie stacjonarnym, prawdopodobnie nie będzie problemu, aby sprzedawca polecił i nawet sprzedał odpowiedni środek do impregnacji i pielęgnacji danego gatunku skóry.

Najważniejsza impregnacja

Każdy wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też najlepiej zawczasu zadbać o nasz nowy zakup. Czyszczenie skórzanej kurtki i jej odpowiednia impregnacja pozwoli uniknąć zniszczeń lub zabrudzeń wynikających z wielu czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, wszelkie opady atmosferyczne, kurz, zbyt wysoka temperatura czy narażenie na silne promieniowanie słoneczne. Dzięki odpowiednim środkom zapobiegniemy większości deformacji skóry, a także unikniemy blaknięcia koloru, przez co zachowamy jej długą żywotność. Należy również pamiętać, że właściwa impregnacja, to regularna impregnacja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>