Najmodniejsze kroje skórzanych kurtek

modele skórzanych kurtek

Niebywała popularność skórzanych kurtek spowodowała, iż wielu producentów obecnie oferuje tego typu okrycia. Dzięki dużej dostępności tego kultowego elementu zarówno damskiej, jak i męskiej garderoby, każdy z nas może obecnie pozwolić sobie na zakup naturalnej kurtki skórzanej.

Producenci, idąc z duchem czasu i zmieniających się trendów modowych, oferują obecnie wiele modeli tychże kurtek.

Mogą się one od siebie różnić rodzajem wykorzystanej skóry, kolorem oraz fasonem. O ile sprawa doboru koloru jest zwykle podyktowana własnymi preferencjami i upodobaniami, to wybór konkretnego modelu często uzależniony jest od panujących obecnie trendów, ale także od panującej pory roku.

Najmodniejszym i zarazem nie wychodzącym z mody fasonem jest zdecydowanie kurtka pilotka skórzana. Za powstaniem tego modelu stoi również kawałek historii, nie bez powodu nazwę swą zaczerpnęła z lotnictwa. Skórzana kurtka lotnicza, jak i kożuch zimowy, to modele wykorzystywane przez pilotów w okresie drugiej wojny światowej, a rozsławione za sprawą popkultury. Jeśli zdecydujemy się na ten model, to możemy być pewni, że będziemy nosić ją nie tylko jeden sezon, ale nawet latami.

Dostępne na rynku kurtki mogą także być bardziej sportowe lub eleganckie, wszystko tak naprawdę zależy od szczegółów, dlatego warto zwracać na nie uwagę. W kwestii sportowych modeli kurtek, oczywiście wciąż na topie są dopasowane, krótkie fasony, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Aby wyglądać bardziej elegancko i klasycznie, warto zwrócić uwagę na skórzane płaszcze, które także nie wychodzą z mody, a pasują praktycznie do wszystkiego. Ocieplane nadadzą się na chłodniejsze jesienne dni, a nieco lżejsze nadadzą charakteru każdej wiosennej stylizacji.

Warto pamiętać, aby podczas wybierania właściwego fasonu zwracać uwagę na szczegóły, takie jak rozmieszczenie kieszeni czy rodzaj kołnierza, bowiem odpowiednio dobrana kurtka posłuży nam latami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>